ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022

Czwartek 09.06.2022
17.00 – śp. Stanisław Nowaczyński, brat Jan
Piątek 10.06.2022
17.00 – śp. Magda, Rudolf, Bernadeta Bąk, Marcin, Leon Kosznik i zmarli z rodzin
Niedziela 12.06.2022 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
08.30 – śp. Stanisław Ziółkowski
10.00 – śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy, Leokadia, Ignacy i zmarli z rodziny z obojga stron
11.30 – śp. Barbara Rytel w 10. rocznicę śmierci

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
  4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania i wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.
  6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski i nieustannego czerpania mocy od Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.
  8. W tym tygodniu patronują nam: środa, 8 czerwca Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego; sobota, 11 czerwca Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.