Ogłoszenia

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 września 2021

INTENCJE MSZALNE

XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021

08.30 – śp. Anna, Klemens, Kamil, Kazimierz, Józef Kulwikowscy, Mieczysław

10.00 – śp. Łucja Kosecka w 2. rocznicę śmierci, Bronisław Kosecki, Jan Gradtke

11.30 – Dziękczynna za plony, pracę rolników, sadowników NASZEJ PARAFII, o miłosierdzie Boże dla zmarłych rolników

Poniedziałek 20.09.2021

17.00 – Dziękczynna w 35. rocznicę ślubu Krystyny i Grzegorza i w 10. rocznicę ślubu Teresy i Mateusza Radziszewskich

Wtorek 21.09.2021

17.00 – śp. Władysław Wysiecki w 1. rocznicę śmierci

17.30 – śp. Monika Plotta z intencji Róży Różańcowej z Obozina

Środa 22.09.2021

17.00 – śp. Stanisław Kozłowski w urodziny, Zofia, Bolesław Kozłowscy i zmarli z rodziny

17.30 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Matek Różańcowych z Siwiałki, o życie wieczne dla zmarłych i kapłanów

Czwartek 23.09.2021

17.00 – śp. Jolanta Walczyk w urodziny, Zofia, Józef, Zbigniew Bejner

Piątek 24.09.2021

17.00 – śp. Robert Werochowski w 17. rocznicę i zmarli z rodziny

Sobota 25.09.2021

17.00 – śp. Ludwik, Marta, Alojzy Heldt i zmarli z rodziny/ Chrzest: Szarmach

XXVI Niedziela Zwykła 26.09.2021

08.30 – śp. Henryk, Gertruda, Patryk, Mikołaj, Witrambowscy, Jerzy Piątkowski, zmarli z rodziny, przyjaciół, oraz za zmarłych sąsiadów

10.00 – śp. Kazimierz Szarmach w 2. rocznicę śmierci, Jan w 1. rocznicę, Maria Gazda

11.30 – śp. Wacław, Władysława Kawczyńscy, zmarli synowie

Chrzest:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Dzisiaj Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz. 11.30 przygotowywane przez mieszkańców Rościszewa: piękny wieniec dożynkowy, chleb, owoce i całą dekorację kościoła. Dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory i za ciężką pracę rolników, gospodarzy, sadowników i ogrodników Naszej Parafii. W przyszłym roku 2022 dożynkowy wieniec przygotowują mieszkańcy Obozina.

4. W przyszłą niedzielę 26.09. w Obozinie: Odpust na Mszy św. o godz. 8.30 ku czci św. Michała Archanioła. Za tydzień niedziela chrzcielna o godz. 11.30.

5. Gmina Starogard Gdański jako współorganizator zwraca się z prośbą o przekazanie informacji o obchodach podczas najbliższych, niedzielnych ogłoszeń parafialnych. Uroczystości związane z 82. rocznicą zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim odbędą się 26 września. Przebieg uroczystości: 13:00 Zbiórka delegacji na miejscu uroczystości. 13:15 Hymn państwowy, wystąpienia okolicznościowe i złożeniem kwiatów pod pomnikiem. 14:00 Uroczysta msza święta w intencji pomordowanych w Lesie Szpęgawskim pod przewodnictwem księdza biskupa Ryszarda Kasyny, ordynariusza Diecezji Pelplińskiej. 15:00 Apel Pamięci, pieśń Rota w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Bezpłatny transport na miejsce uroczystości autobusami MZK będzie możliwy spod Starostwa Powiatowego przy ul. Kościuszki 17 w Starogardzie Gdańskim w godzinach 12:00, 12:15, 12:30 – ten tylko dla pocztów sztandarowych i 12:45. Powrót autobusami bezpośrednio po zakończeniu uroczystości.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz