DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 września 2021

Wtorek 07.09.2021

17.00 – Dziękczynna w 28. rocznicę ślubu Anny i Tadeusza Haracz

Środa 08.09.2021 NARODZENIE NMP

17.00 – Dziękczynna w 15. rocznicę ślubu  Zofii i Pawła Gendzierskich oraz w 40 urodziny Pawła

Czwartek 09.09.2021

17.00 – śp. Maria, Jan, Jerzy Kałbukowscy, Brygida, Włodzimierz Łuszczyńscy i zmarli z rodzin

17.30 – śp. Stefania Werochowska w imieniny

Piątek 10.09.2021

17.00 – śp. Tomasz w 3. rocznicę śmierci, Mieczysław Kowalscy; Edmund, Łucja Borkowscy

17.30 – śp. Urszula, Ignacy Andrzejewscy i zmarli z rodzin Cześnik, Hennig, Jażdżewskich

Sobota 11.09.2021

17.00 – śp. Maria, Grzegorz Rekowscy, Jan Piekarski zmarli z rodziny z obojga stron

XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021

08.30 – śp. Zenon, Maksymilian, Teresa Tiałowscy, Zofia, Zygmunt, Franciszka Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Henryka Formella, Magda Bąk, zmarli z rodzin Kosznik i Hinz

11.30 – śp. Felicja, Eugeniusz Haracz

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. W NIEDZIELĘ 19.09. O GODZ. 11.30 DOŻYNKI PARAFIALNE, wspólne dziękczynienie Panu Bogu.

3. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w przyszłą niedzielę 12.09. na Mszę Świętą o godz. 11.30 zapraszam rodziców  i dzieci, które rozpoczną przygotowanie do sakramentów świętych: POJEDNANIA, EUCHARYSTII, BIERZMOWANIA.

4. Niedziela 5 września jest obchodzona w Kościele w Polsce jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”.  Tego dnia w każdym kościele i kaplicy w Diecezji Pelplińskiej należy w czasie modlitwy powszechnej prosimy Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych organizujemy kwestę na ich rzecz.

5. W przyszłym tygodniu taca zostanie przeznaczona na prace remontowe w kościołach i porządkowe wokół niech. Dzięki waszemu wsparciu i pomocy osobistej nasze świątynie i ich otoczenie coraz bardziej zachwycają. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.