SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 lipca 2021

Sobota 31.07.2021

17.00 – śp. Emilia, Jan Kuśmirek, Franciszka, Jan Mitlewscy

XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021

08.30 – śp. Zygmunt Kossobucki w 3. rocznicę, Anna Grabowska w 5. rocznicę śmierci, Henryk i zmarli z rodzin Kossobuckich i Sprengel

10.00 – śp. Stanisław Derus w 7. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Edmund Langmesser w 11. rocznicę śmierci

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby.

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołami. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyń. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wraz z ks. Tomaszem, któremu dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość; życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych parafian: śp. Adam Langmesser z Godziszewa, śp. Halina Radziszewska z Gołębiewka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

6. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa; w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii; w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.