ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021

Niedziela 23.05.2021 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

08.30 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Magda, Rudolf Bąk, zmarłe babcie i dziadków

10.00 – ODPUST PARAFIALNY, Za Parafian KS. KANCLERZ ADAM KAŁDUŃSKI

10.00 – śp. Jadwiga, Dionizy Knitter, Józef, Stefania, Zbigniew Szczepaniak

11.30 – ODPUST PARAFIALNY, Za Parafian KS. KANCLERZ ADAM KAŁDUŃSKI

Poniedziałek 24.05.2021 NMP MATKI KOŚCIOŁA

17.00 – Dziękczynna w 88 urodziny Wanda Anna Gockowska

Wtorek 25.05.2021

17.00 – śp. Ewa Korecka, Maria Doroszewska i zmarli z rodziny Koreckich i Doroszewskich

Środa 26.05.2021

17.00 – śp. Jadwiga Hinz w 3. rocznicę śmierci, Bronisław, Erwin, Augustyn, Helena Hinz

17.30 – śp. Urszula, Ignacy Andrzejewscy i zmarli z rodziny

Czwartek 27.05.2021

17.00 – śp. Stanisław Niemczyk

Piątek 28.05.2021

17.00 – śp. Urszula w 4. rocznicę śmierci, Alfred Gadziejewscy

Sobota 29.05.2021

17.00 – śp. Jan Deruś w 1. rocznicę śmierci

Niedziela 30.05.2021 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

08.30 – śp. Anna, Kazimierz Patoccy, Maria, Anastazy Smugała i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Bronisława Sznaza w 3. rocznicę śmierci, Władysław, Bogdan Szoska

11.30 – śp. Maria Smolak w 5. rocznicę śmierci, Teodozja

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Tę intencję będziemy polecać Bogu na Mszy Świętej.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i NASZEGO PATRONA ŚW. JANA NEPOMUCENA na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Przemysław Fijał z Gołębiewka. Pamiętając w modlitwach o najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.