DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 października 2020

XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

08.30 – śp. Maksymilian, Teresa Tiałowscy, Zofia, Zygmunt, Franciszka Miksza i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Jan Haracz i zmarli z rodziny

11.30 –  śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy i zmarli z rodzin Brachów i Wyrostków

Poniedziałek 12.10.2020

17.00 – śp. Bożena Śliwowska od ciotki Zofii z rodziną

17.30 – śp. Dominik Kleist, Kazimierz Steiner i zmarli rodzice z obojga stron

Wtorek 13.10.2020

17.00 – śp. Henryk Bączkowski, zmarli rodzice Tomaszewscy , rodzeństwo z obojga stron

17.30 – śp. Helena, Stanisław, Mariusz Dębiccy i zmarli z obojga stron

Środa 14.10.2020

17.00 – śp. Maria, Marian Wolak

Czwartek 15.10.2020

17.00 – śp. Jan Deruś od Rodziny Malców z Janowa Lubelskiego

17.30 – śp. Helena, Jan Szymków, Franciszek Flisikowski

Piątek 16.10.2020

17.00 – śp. Bronisław Słomiński w urodziny, zmarli rodzice z obojga stron

Sobota 17.10.2020

15.30 – intencja ślubna: Monika Kerlin i Jakub Patocki

17.00 – Dziękczynna w 40. rocznicę ślubu Barbary i Zenona Serwa

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

08.30 – zmarli rodzice: Bystrzak, Szyc, Kozłowscy i Prabuccy

10.00 – za zmarłych z rodzin Stenka i Pallasch

11.30 – śp. Jadwiga, Adam Wicenbach, Jan Chruściel

Chrzest: Kacper Bogdan

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

4. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, parafii, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszam.