Ogłoszenia

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 września 2020

INTENCJE MSZALNE

XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

08.30 – śp. Felicyta, Stanisław Kozłowscy w urodziny

10.00 – śp. Łucja Kosecka w 1. rocznicę śmierci, Bronisław Kosecki, Jan Gradtke

11.30 – Dziękczynna za zbiory, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla wszystkich, którzy trudzą się uprawiając ziemię; za zmarłych rolników

11.30 – śp. Zbigniew Bartel, Mieczysław i zmarli rodzice

Poniedziałek 21.09.2020

17.00 – śp. Paweł Schmidt

Wtorek 22.09.2020

17.00 – śp. Helena, Edmund Begger

Środa 23.09.2020

17.00 – śp. Edward Pankau i zmarli rodzice

Czwartek 24.09.2020

17.00 – śp. Janina Goleniewska w 20. rocznicę śmierci

17.30 – śp. Janusz Liwiński z intencji sąsiadów

Piątek 25.09.2020

17.00 – śp. Marta, Alojzy, Ludwik Heldt

17.30 – śp. Robert Werochowski w 16. rocznicę i zmarli z rodziny

Sobota 26.09.2020

15.30 – intencja ślubna: Monika Bartel i Karol Henning, chrzest: Jagoda Wioletta Henning

17.00 – Dziękczynna o błogosławieństwo Boże dla Marleny i Wojciecha Borkowskich w 25. rocznicę ślubu

XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020

08.30 – śp. Henryk, Gertruda, Paweł, Mikołaj Witrambowscy, Jerzy Piątkowski, Kazimiera, Franciszek Zabroccy i zmarłych z obojga stron

10.00 – śp. Władysława, Wacław Kawczyńscy i zmarli synowie

11.30 – śp. Kazimierz Szarmach w 1. rocznicę śmierci, Jan, Maria Gazda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Dzisiaj we wspólnocie parafialnej dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory i za ciężką pracę rolników, gospodarzy, sadowników i ogrodników Naszej Parafii. Dziękuję za piękny wieniec dożynkowy, przygotowany przez mieszkańców Marianki, Damaszki i Godziszewa. W przyszłym roku 2021 dożynkowy wieniec przygotują mieszkańcy Rościszewa.

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła różańcowe, chór, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy. W piątek 25.09. o godz. 18.30 liturgiczna próba przed I Komunią świętą.

3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

4. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio (1887-1968), który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.

5. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. Odpust w Obozinie na Mszy św. o godz. 8.30 ku czci św. Michała Archanioła.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

Szanowni Mieszkańcy, Uprzejmie informujemy, że zaplanowane na 27 września uroczystości związane z obchodami 81. Rocznicy zbrodni w Lesie Szpęgawskim, z uwagi na trwającą epidemię będą miały charakter kameralny. W obecności wyłącznie zaproszonych gości, władz samorządowych oraz ograniczonej liczby członków organizacji i stowarzyszeń kombatanckich zostanie wygłoszone okolicznościowe wystąpienie, odprawiona będzie krótka modlitwa oraz na pomniku głównym zostaną złożone kwiaty.

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, bardzo prosimy i zapraszamy do indywidualnego uczczenia pamięci pomordowanych i odwiedzenia cmentarza w dowolnie wybranym przez Państwa czasie. Zdajemy sobie sprawę, że będzie Państwu brakować  wspólnej modlitwy, która co roku łączy mieszkańców Kociewia w hołdzie składanym ofiarom II wojny światowej. Jednakże ze względu na sytuację, która jest wyjątkowa i niezależna od nas, zmuszeni jesteśmy ograniczyć do minimum ryzyko spowodowane pandemią, zwłaszcza że wielu z uczestników to osoby starsze.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, gdy sytuacja w kraju i na świecie się ustabilizuje, 82. rocznicę zbrodni w lesie Szpęgawskim będziemy znów świętować wspólnie wedle dotychczasowej tradycji.