DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020

17.00 – śp. Adam, Krystyna Żurawscy

Piątek 11.09.2020

17.00 – śp. Brunon Sikorski z okazji urodzin

17.30 – Dziękczynna z okazji 80. urodzin BRYGIDA FAŁDZIŃSKA, o bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej z intencji Róży Różańcowej z Obozina

Sobota 12.09.2020

16.00 – Dziękczynna o bł. Boże dla Joanny i Dariusza Brzezińskich w 20. rocznicę ślubu

17.00 – zmarli z rodzin: Laskowscy, Leszczyńscy, Dąbrowscy, Bąk

XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

08.30 – śp. Henryka Formella, Magda Bąk, zmarli z rodzin Kosznik i Hinz

10.00 – śp. Maria, Grzegorz Rekowscy, Jan Piekarski i dziadkowie z obojga stron

11.30 –  śp. Zofia, Konstanty Ziółkowscy, Franciszka, Leon Stolc

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 17.

4. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Zachęcam i zapraszam do Trąbek Wielkich, Lubiszewa, Piaseczna. Ona raz powiedziała Bogu „fiat” i wytrwała w nim do końca. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze.

5. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Jana Gazda z Gołębiewka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

6. Zapowiedzi przedślubne. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 06.09.2020 i 13.09.2020

Przemysław Grudzień, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Joanna Błaszczyk, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.