Ogłoszenia

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lipca 2020

INTENCJE MSZALNE

XIV Niedziela Zwykła 05.07.2020

08.30 – śp. Józef w 9. rocznicę śmieci, Zbigniew Szczepaniak, Stefania, Alojzy i Krzysztof

10.00 – śp. Bronisława, Jan, Wiesław Sulima

11.30 – śp. Grzegorz Rekowski w ur. Maria Rekowska, Jan Piekarski i dziadkowie z obojga stron

Poniedziałek 06.07.2020

17.00 – śp. Ireneusz Idziak w urodziny, dziadkowie, babcie z obojga stron

Wtorek 07.07.2020

17.00 – śp. Teodor, Józefa, Franciszek Goldschmidt; Urszula, Jan, Tadeusz Skalscy

Środa 08.07.2020

17.00 – śp. Lidia Stec w 6. rocznicę śmierci

Czwartek 09.07.2020

17.00 – śp. Ewin Tocha w urodziny i zmarli z rodziny z obojga stron

Piątek 10.07.2020

17.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski w 55. rocznicę ślubu Bracha i opiekę Matki Bożej

Sobota 11.07.2020

17.00 – śp. Brunon, Jadwiga Torbiccy, Józef, Elżbieta Hinz

XV Niedziela Zwykła 12.07.2020

08.30 – śp. Felicja w 14. rocznicę, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Magda, Rudolf Bąk i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Jadwiga i Adam Wicenbach, Jan Chruściel

11.30 –  Dziękczynna dla s. Lucyny, opiekę Matki Bożej i dary Ducha świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej. Podczas środowej nowenny, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

3. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. W imieniu p. Angeliki z Naszej Wspólnoty Parafialnej: dziękuję za zbiórkę, która wyniosła 14.763,90 zł PLN. ŻYCZYMY potrzebnych sił w walce z chorobą, zapewniając o pomocy duchowej.

6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 28.06.2020 i 05.07.2020

Rodnicki Maciej, kawaler, zam. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Pelplinie i

Kłos Agata, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz