ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020

17.00 – śp. Stanisława, Józef Kuca, Janina, Anna, Stanisław Umińscy

Wtorek 02.06.2020

12.00 – pogrzeb śp. Jan Deruś

17.00 – W 10. rocz. śmierci brata Zbigniewa, śp. Kazimierz Maliszewski, Leon i Kazimierz Syldatk

Środa 03.06.2020

17.00 – Dziękczynna w 4. rocznicę Róży Różańcowej z Gołębiewka, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, życie wieczne dla zmarłych

Czwartek 04.06.2020

17.00 – śp. Franciszka, Bronisław, Jerzy Zyskowscy, Stanisław Ziółkowski

Piątek 05.06.2020

17.00 – śp. Eufemia Maćkowska i zmarli z rodziny Bączkowskich i Maćkowskich

Sobota 06.06.2020

17.00 – śp. Maria, Marian Wolak

Chrzest: Antoni Krzysztof Lewek

Niedziela 07.06.2020 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

08.30 – śp. Wanda, Jan, Maria Gajewscy, Maria, Józef, Jan Badocha

10.00 – śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy, Leokadia, Ignacy i zmarli z obojga stron

11.30 – śp. Brygida Tłomacka w 4. rocznicę śmierci

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej.

W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.30. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

W sobotę pożegnaliśmy śp. Andrzeja Langmesser z Gołębiewka, a we wtorek pogrzeb śp. Jana Deruś z Trzcińska. Dobry Jezu a Nasz Panie.

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 31.05.2020 i 07.06.2020

Ślósarski Natanel, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jacka Odrowąża w Staszynie i

Mazurek Aneta, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.