Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019

  1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

W niedzielę, 1 września 2019 r. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zwieńczeniem uroczystości o godzinie 14.00 będzie moment, w którym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z szefami delegacji zagranicznych wybije dźwięk specjalnie na tę okazję przygotowanego dzwonu z przesłaniem „Pamięć i Przestroga”. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, przychylając się do wniosku Kancelarii Prezydenta, zwraca się z prośbą do Księży Proboszczów aby 1 września 2019 r. o godz. 14.00 we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej biły dzwony kościelne. Będzie to wyjątkowa forma wspomnienia o ofiarach wojny i oddania hołdu polskim żołnierzom, broniącym Ojczyzny.

  1. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego…(intencje).
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszam do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.
  3. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczynają uczestnictwo przygotowawcze do Pierwszej Komunii Świętej dzieci i ich rodziny. Po Eucharystii spotkanie zapoznawcze, organizacyjne i zapisy.
  4. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Chorych i starszych odwiedzę od godz. 8.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. w piątek od godz. 16. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 17.
  5. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych. Odkupiłem od ks. Marka z Kokoszkowych ławki do kościoła dla Obozina, które kosztowały 2600 zł. Serdecznie dziękuję za pomoc w transporcie i ustawieniu naszym Parafianom: Dariusz Szwarc, Piotr Piepiórka, Mariusz Miksza, Przemysław Patocki, Andrzej Śliwowski i Mirosław Eich. Halinie Witrambowskiej za przygotowanie kościoła po przeprowadzce.
  6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 15.09. Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz. 11.30 przygotowywane przez mieszkańców NOWEGO GOŁĘBIEWKA. Dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory i za ciężką pracę rolników, gospodarzy, sadowników i ogrodników Naszej Parafii. W przyszłym roku 2020 dożynkowy wieniec przygotowują mieszkańcy Godziszewa, Damaszki i Marianki.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janusza Grabowskiego, śp. Andrzeja Flisikowskiego. Wieczny odpoczynek…

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.