Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

 

  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominam jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

  1. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.

 

  1. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Matce Kościoła polecam wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Dziękuję Róży Z Godziszewa za ufundowanie kotar w prezbiterium, a p. Katarzynie i Arkadiuszowi z Siwiałki za uszycie i zamontowanie.

 

  1. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ewę Korecką z Siwiałki. Wieczny odpoczynek…

 

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 02.06.2019 i 09.06.2019

Mateusz Demski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Karolina Wysocka, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Zapowiedź: 02.06.2019 i 09.06.2019

Marcin Bogdan, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Karolina Dułak, panna, zam. Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Klukowa Huta

Zapowiedź: 09.06.2019 i 16.06.2019

Patryk Piaskowski, kawaler, zam. Parafia p.w. NSPJ w Pszczółkach i

Monika Krumin, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem. 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.