Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

  1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

 

  1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

 

  1. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

 

  1. Zapraszam na Mszę Świętą błagalną przy kapliczce w Janinie o godz.18.00: O błogosławieństwo Boże dla rolników naszej Parafii o dobre urodzaje, za kraje głodujące i za zmarłych rolników.

 

  1. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

 

  1. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcam do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Ministranci wraz z dziećmi komunijnymi 8. czerwca wyjadą do Wiela, Msza św. w sanktuarium o godz. 10. Zapraszam na Pielgrzymkę (informacja na stronie parafialnej w zakładce Rekolekcje w La Salette) min. do La Salette w dniach 10-18.07.2019.
  1. Solenizantów i jubilatów otaczam życzliwością i powierzam opiece Matki Bożej.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych

31 V – święto Nawiedzenia NMP

1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.