Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 maja 2019

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. Szczególnie 16. maja – most modlitewny – modlitwa w intencji alumnów, wykładowców, moderatorów i pracowników WSD PELPLIN.

 

  1. Z wielką radością obchodzimy dziś w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci i ich Rodziny polecam ufnej modlitwie wszystkich parafian. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali to parafialne święto. Dziękuję pani katechetce za całoroczną katechezę i przygotowanie dzieci do przyjęcia sakramentu pojednania i Eucharystii, pani wychowawczyni za 3 letni trud wychowawczy, panu organiście za pomoc i rozśpiewanie dzieci, dziękuję Rodzicom dzieci, zaangażowanych w sprzątaniu kościoła, cmentarza przy kościele, za piękną dekorację, za dar ołtarza: nowa wykładzina w Prezbiterium. Niech Dobry Pasterz błogosławi w codziennym posługiwaniu. Dzieci uczestniczą codziennie w Eucharystii: „ Biały Tydzień”. Dziękuję za rozpoczęcie sezonu dbania o posesję plebanii i kościoła p. Stanisławowi z Gołębiewka, p. Andrzejowi i Mirosławowi z Godziszewa za otwarte oczy, serca i dłonie – min. przygotowany cmentarz ewangelicki. Bóg zapłać.

Serdecznie zapraszam Parafian w następną niedzielę na ODPUST PARAFIALNY 19 maja:

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ku czci głównego Patrona Naszej Parafii świętego Jana Nepomucena o godz. 11.30,

której przewodniczyć będzie ks. Paweł Janaszkiewicz MS. Po mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła, proszę o czynny udział wszystkich, zapraszam Ochotników OSP, Róże Różańcowe. Do udziału we Mszy Świętej zapraszam DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE oraz dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 18.

 

  1. BOŻE CIAŁO 2019: w tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy następujących Parafian

I OŁTARZ, ul. Tczewska: p. Ossowscy – Róże Różańcowe

II OŁTARZ, ul. Młyńska: p. Haracz – Trzcińsk

III OŁTARZ, ul. Gdańska: p. Guzińscy – Gołębiewko

IV OŁTARZ, kruchta kościoła – Boroszewo

 

  1. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.