Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2019

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 

  1. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcam do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej.

 

  1. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 17. W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych parafian.

 

  1. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach i krzyżach na terenie parafii i w domach.

 

  1. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 21 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 12 maja o godz. 11.30. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

 

  1. Za dwa tygodnie 19 maja o godz. 11.30 Główna Uroczystość Odpustowa Naszej Parafii ku czci św. Jana Nepomucena. Dzieci klas trzecich uczestniczą w strojach galowych w Rocznicę I Komunii św.

 

  1. Drogich solenizantów i jubilatów polecam opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

 

  1. Serdecznie dziękuję panom Andrzejowi i Mirosławowi z Godziszewa za systematyczne wymiany flag – które ufundowała sponsorka oraz za założenie krzyża na szczycie kościoła, który wrócił na swoje miejsce. Panu Mirosławowi z Siwiałki dziękuję za elektryczne, fachowe, bezpieczne podłączenie na chórze.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,

8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.