Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 08.30. Spowiedź święta w piątek od godz. 16.30 i adoracja Naświętszego Sakramentu.
  3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.
  4. Spotkanie organizacyjne Pielgrzymów do La Salette we czwartek o godz. 18.15.
  5. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
  6. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominam o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.
  7. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.
  8. Ks. Rafał Zientara, proboszcz