Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30 grudnia 2018

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na specjalne nabożeństwo i Mszę św. dziękczynno-błagalną o godz. 15, będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 10, 11.30 i w Obozinie o godz. 13. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

Wszechmogącemu Bogu, do którego należy czas i wieczność, zawierzamy wszystkie nasze dobre plany i nadzieje nowego 2019 roku. Idźmy w nowy czas z nadzieją i ufnością, jakie pielęgnowała w Niepokalanym Sercu Święta Boża Rodzicielka. Obfite błogosławieństwo niech stanie się udziałem całej naszej parafialnej wspólnoty.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

  1. Rozpocznę odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest również na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
  2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.
  3. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzam opiece Świętej Rodziny.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Danutę Kamińską z Obozina, śp. Mariusza Porazik z Trzcińska, śp. Witolda Płotka z Marianki, śp. Barbarę Lewandowską z Gołębiewka . Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.