Ogłoszenia

NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2018

  1. Drodzy siostry i bracia. Drodzy Parafianie i Goście, w tę świętą noc Bożego narodzenia zgromadziliśmy się we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia Pana. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.
  2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. 3. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Z racji odwiedzin duszpasterskich zmieni się porządek Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 10 a w soboty o godz. 08.30. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpocznę we środę 2. stycznia 2019 roku. Program kolędy zostanie wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii www.godziszewo.diecezja-pelplin.pl

Podziękowanie: Serdecznie dziękuję p. Adamowi Kozłowskiemu z Trzcińska, p. Szwindowskim i Węsierskim z Godziszewa za ofiarowane choinki, oświetlenie za przygotowanie żłóbka p. Elżbiecie Haracz z Rościszewa i p. Halinie Witrambowskiej z Obozina, za piękne przystrojenie ołtarzy państwu Grunwald z Gołębiewka, p. Brzezińskim z Boroszewa za pomoc w zakrystii i w domu, p. Hannie Hecksel z Godziszewa . Dziękuję za dary na stół świąteczny i za wszelkie życzenia, które odwzajemniam modlitewnie. KGW z Gołębiewka za przygotowanie kolacji dla księży z Dekanatu, którzy spowiadali, p. Grzegorzowi Miszewskiemu z Obozina za nowe żarówki, p. Igorowi Paździerskiemu i Jackowi Piechowskiemu z Siwiałki za przygotowanie nagłośnienia w kościołach, dziękuję za kolektę inwestycyjną która została przeznaczona na nagłośnienie.

Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składam najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz