Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28 października 2018

Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas. Dziękuję za kolektę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 3360 zł i 500 zł z indywidualnych wpłat, czyli łącznie 3860 zł. Dzisiaj natomiast po Mszach: Zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, przeniesiona z 11. Listopada.

  1. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17. Zapraszam serdecznie.
  2. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą w następującym porządku.

Msze Święte:

o godz. 8.30 w Obozinie

o godz. 10.00 w Godziszewie

o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym w Godziszewie

podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszych świątyń, zmarłych parafian, polecanych w wypominkach, zmarłych z naszych rodzin a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku oraz błogosławić groby.

1 XI przypada 45. rocznica śmierci ks. proboszcza Franciszka Lewandowskiego (1973).

 

  1. W piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Na mocy specjalnego papieskiego przywileju każdy kapłan może sprawować trzy Msze Święte pod specjalnymi warunkami, dlatego też w naszej parafii będzie

następujący porządek Mszy Świętych:

w Godziszewie o godz. 10.00 i 18.00

w Obozinie o godz. 16.00.

 

  1. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

 

  1. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. Chorych i starszych Parafian odwiedzę w następny piątek 9. listopada od godz. 08.30.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów na drodze do świętości. Ks. Rafał Zientara, proboszcz