Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 października 2018

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

 

  1. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17. Dzieci szkolne i młodzież zapraszam w piątek.

 

  1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

 

  1. Przypominam, o wypominkach, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

 

  1. Matce Bożej Różańcowej polecam solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Dziękuję Ekipie z Siwiałki za umocowanie głównych drzwi kościoła oraz konserwację.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów. Serdecznie dziękuję w imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” za ofiary, które wyniosły 1379 zł.