Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 września 2018

  1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

 

  1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17. Następnie Msza święta.

 

  1. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

 

  1. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej odpustowej ku czci św. Franciszka, naszego Patrona, o godz. 18.00. Naszą Uroczystość Parafialną uświetni Nasz Chór, serdecznie zapraszam Całą Parafię.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16. 30. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

  1. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

  1. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które rozpoczęły przygotowania do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 23.09.2018 i 30.09.2018

Dawid Małkowski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena i

Paulina Frączek, panna, zam. Parafia p.w. św. Barbary w Kokoszkowych

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.