Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 września 2018

  1. Parafialna Piesza Pielgrzymka do Trąbek Wielkich w Niedzielę 09 września z okazji Odpustu ku czci Narodzenia NMP, wyjście spod kościoła w Godziszewie o godz. 9. Suma Odpustowa o godz. 12. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas. Na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczynamy przygotowanie i zapisy dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 12 maja 2019 roku.

 

  1. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

 

  1. W przyszłą niedzielę Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz. 11.30 przygotowywane przez mieszkańców JANINA.

 

  1. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

 

  1. Podziękowanie Pielgrzymów gdańskich…

Spotkanie: Rada Parafialna i ekonomiczna – czwartek 13.09. po Mszy świętej na Plebanii.

Wyjazd: Rodzice i Dzieci Gietrzwałd – sobota 15.09.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do nowopowstającej scholi, która uczestniczyć będzie podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 11.30. Zaproszenie jest skierowane również dla chłopców, którzy chcieliby służyć przy Ołtarzu.

 

  1. Są wolne miejsca na wycieczkę do Częstochowy, Krakowa, Oświęcimia i Opactwa w Tyńcu w dniach 10-12 października tego roku. Organizuję tę wycieczkę dla Klubu Seniora z Gołębiewka, wszystkie informacje: Łabędzka Mariola.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.

15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz