Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 września 2018

  1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

 

  1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 09.00 w Godziszewie a o godz. 10.30 w Trzcińsku pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Serdecznie zapraszam i zachęcam do nowopowstającej scholi, która uczestniczyć będzie podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 11.30 Jeszcze raz serdecznie dziękuję Różom Różańcowym za obrusy i kolejne szaty dla ministrantów. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczynamy przygotowanie i zapisy dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 12 maja 2019 roku.

 

  1. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Po nabożeństwach spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania: klasy VIII i III gimnazjum.

 

  1. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

 

  1. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzę, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Teresę Durlach z Boroszewa, której pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…

 

  1. Piesza Pielgrzymka do Trąbek Wielkich na Niedzielę 09 września z okazji Odpustu ku czci Narodzenia NMP, zapraszam do zapisywania się i udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich. Lista jest dostępna na stoliku w kruchcie kościoła. Parafianie i chętni, którzy dołączą w Gołębiewku, proszę również o zapisywanie na liście uczestników. OSP proszę o zadbanie nad bezpieczeństwem przejścia pielgrzymów. Przypominam i zapraszam w każdą środę – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.

 

  1. W parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej, która została zaplanowana na 16 września, prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr. W niedzielę 16. WRZEŚNIA Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz. 11.30 przygotowywane przez mieszkańców JANINA. W przyszłym roku 2019 dożynkowy wieniec przygotowują mieszkańcy NOWEGO GOŁĘBIEWKA. Dzisiaj również dziękuję za czas 4 letniej posługi w Naszej Parafii, proszę o modlitwę i wypraszam błogosławieństwo Boże dla Całej Parafii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

Rafał Zientara, proboszcz