OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2018

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
  2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
  4. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 29.07.2018 i 05.08.2018

Mateusz Selonka, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Bożena Smolinska, panna, zam. Parafia p.w. św. Katarzyny w Klonówce

Zapowiedź: 05.08.2018 i 12.08.2018

Michał Kaczmarczyk, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Aneta Krzynowek, panna, zam. Parafia p.w. Bożego Ciała w Suwałkach

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.