OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 lipca 2018

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Serdecznie dziękuję Ojcom Karmelitom z Gorzędzieja za kapłańską pomoc, życzę opieki Najświętszej Maryi Panny.
  3. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 08.07.2018 i 15.07.2018

Szczepan Ceschica-Wensierski, kawaler, zam. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Żukowie i

Magdalena Mikołajun, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.