Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

  1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  1. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
  1. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek o godz. 18.30 próba przed bierzmowaniem.
  1. W sobotę zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  1. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17, a przy krzyżach i kapliczkach wieczorem.
  1. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 13.05.2018 i 20.05.2018

Mateusz Kupczyk, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Weronika Lange, panna, zam. Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Jabłowie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz