OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 29 kwietnia 2018

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.
  1. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.
  1. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
  1. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17, a także przy krzyżach i kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
  1. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszam wg porządku niedzielnego.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. O godz. 18.30 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w czerwcu chcą przyjąć sakrament.
  1. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 22.04.2018 i 29.04.2018

Daniel Bigus, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Joanna Ciesielska, panna, zam. Parafia p.w. św. Barbary w Kokoszkowych

Zapowiedź: 22.04.2018 i 29.04.2018

Dariusz Kisiel, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Dominika Grudzień, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Bosko w Gdańsku

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.

4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.