Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 kwietnia 2018, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie. Odpust w Liniewie.
  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękuję za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym. Zachęcam także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
  1. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
  1. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
  1. We środę o godz. 18 rozpoczniemy święty czas renowacji. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Jednocześnie zakończymy Renowacje Misji świętych, które przeprowadzi ks. Robert Głodowski MS pracujący na Ukrainie. Ofiary w następną niedzielę przeznaczymy w podziękowaniu dla Misjonarza.
  1. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Nie sposób wyrazić podziękowań słowami, ale zwyczajnie Dziękuję… wszystkim zaangażowanym za prace wokół kościoła, pomoc, czas12 godzin, sprzęt… Formacji OSP z Boroszewa, Rościszewa, Siwiałki, p. Makowskiemu, p. Zielińskiemu, p. Ossowskiemu, p. Szultk, za wypieki z Gołębiewka i Siwiałki, obiad p. Grygiel, Mendel, Hinc.

Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź: 08.04.2018 i 15.04.2018

Grzegorz Tubis, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim i

Justyna Kraska, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Zapowiedź: 08.04.2018 i 15.04.2018

Filip Gockowski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Roksana Grzywacz, panna, zam. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Nowej Cerkwi

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz