OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 17.30, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.
  1. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do sakramentów: pojednania i Eucharystii otrzymają poświęcone książeczki.
  1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  1. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

W tym tygodniu patronuje nam: 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

Zapowiedzi przedślubne: Zapowiedź: 18.02.2018 i 25.02.2018

Janusz Muszka, cywilnie związany, zam. Parafia p.w. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Aleksandra Muszka, zd. Duszkiewicz, cywilnie związana, zam. Parafia p.w. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, jest zobowiązany poinformować ks. Proboszcza.