Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2017

„Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, wstańcie (…) Bóg się nam rodzi”. Rozpoczęliśmy w środku nocy świętowanie uroczystości Narodzenia Pańskiego. W świątecznej atmosferze chcemy najpierw podziękować wszystkim, którzy współpracując przy różnych dziełach, pomagają naszej wspólnocie w przeżywaniu prawdy o narodzeniu Syna Bożego.

Nowonarodzony Zbawiciel przychodzi do nas z obfitością łask. Zna nasze radości i smutki, wie, czego najbardziej potrzebujemy. Życzymy sobie wzajemnie, abyśmy umieli otwierać nasze serca na Jego łaskę i by On nas wciąż wewnętrznie przemieniał i odnawiał. Niech Jego błogosławieństwo obficie spływa na nasze rodziny, naszych sąsiadów, parafię, naszą Ojczyznę i na wszystkich ludzi dobrej woli.

  1. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły…” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał sie człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzę wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.
  1. Dzisiaj i jutro zapraszam na Msze Święte w porządku niedzielnym.
  1. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, modlimy się w intencjach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz innych uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Będziemy wspierać funkcjonowanie tych dzieł dydaktycznych naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.
  1. Informuję, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpocznę we wtorek 2. stycznia 2018 roku. Program kolędy zostanie wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii www.godziszewo.diecezja-pelplin.pl
  1. Podziękowanie: Dziękuję paniom: KGW z Gołębiewka za dary i przygotowany posiłek dla kapłanów, którzy spowiadali. Za ofiarowane choinki i ustawienie drzewek w kościele p. Łabędzckim, Ryszardowi Goldschmidt z Gołębiewka, starszej Służbie Liturgicznej za zawieszenie oświetlenia na drzewkach, a w Obozinie p. Adamowi Kozłowskiemu, Karolowi i p. Halinie. Za przygotowanie żłóbka p. Elżbiecie Haracz z Rościszewa oraz za piękne przystrojenie ołtarzy państwu Bernadecie i Ryszardowi Grunwald. Dziękuję za dary na stół świąteczny i za wszelkie życzenia, które odwzajemniam modlitewnie. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składam najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz