Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2017

  1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Przeżywamy Jubileusz 60. Rocznicy święceń kapłańskich Naszego Parafianina ks. Henryka Szwarc, pierwsze powołanie powojenne (1957). Niech Pan zachowa w zdrowiu i błogosławi.
  1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  1. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, ZAKOŃCZENIE dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 17.
  1. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 10.00 i 11.30 w Godziszewie, a w Obozinie o godz. 22.00. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszam do Godziszewa o godz. 24.
  1. Zachęcam, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w PONIEDZIAŁEK, w godz. 17-19. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
  1. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
  1. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w zamontowaniu ogrodzenia na posesji plebanii: za transport p. Rafałowi Bąk z Nowego Gołębiewka, p. Sławomirowi Kurczyna z Damaszki za pracę koparką oraz Ekipie z Ełganowa. Dziękuję w imieniu Parafii Chrystusa Króla z Jeleńcza-Kęsowo za kolektę, która została przekazana w ramach projektu: Parafia-Parafii. Ofiara wyniosła 2734.02 zł.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz