DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 października 2024

10.00 – śp. Franciszek, Franciszka, Ambroży Knitter

11.30 – śp. Jadwiga, Adam Wicenbach, Jan Chruściel, Andrzej Langowski

Wtorek 22.10.2024

17.00 – śp. Stanisław Kowalski w 12. rocznicę śmierci, zmarli z rodzin Kowalskich i Bartel

Środa 23.10.2024

17.00 – zmarli rodzice: Prabuccy, Szyc, Kozłowscy, Bystrzak

Czwartek 24.10.2024

17.00 – śp. Albin, Łucja Jażdżewscy, Paweł Kitowski i zmarli z rodziny

Piątek 25.10.2024

17.00 – śp. Anna, Brunon Stolc, Zofia, Konstanty, Stanisław Ziółkowscy; Franciszka, Jerzy, Bronisław Zyskowscy

17.30 różaniec

17.50 – Dziękczynna z okazji urodzin Małgorzata, Bernard Ziółkowscy

Sobota 26.10.2024

17.00 – śp. Iwona Młyńska, Kazimierz Treder, Maria, Józef Klewiccy

XXX Niedziela Zwykła 27.10.2024

08.30 – śp. Bolesława, Jan Mąkosa, Barbara, Joanna

10.00 – śp. Mieczysław Cześnik w urodziny, Salomea, Władysław Cześnik, Rozalia, Włodzimierz Łuszczyńscy, zmarli z rodziny z obojga stron, Matki Różańcowe

11.30 – śp. Jan Smolak w 2. rocznicę śmierci

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu. Jezus jest zmiażdżonym cierpieniem Sługą Pańskim, a jednocześnie naszym Zbawicielem oraz wstawiającym się za nami Obrońcą.

2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. „Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojennej – jest modlitwą potężną”. Uważał też, że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszam każdego wieczoru o godz. 17 na wspólne różańcowe nabożeństwa. Dzieci i młodzież zapraszam we wtorek i piątek.

4. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu przypada także 76. rocznica śmierci Prymasa Polski, Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB.

5. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie za naszych zmarłych, imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy biura parafialnego.

6. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniam o życzliwości i modlitwie. Wyrażam serdeczne podziękowanie i uznanie za wczorajszą pracę na cmentarzu parafialnym w Godziszewie. Wszystkim, którzy się zaangażowali i ciężko pracowali w uporządkowaniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, w niedzielę, 20 października – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością.

We wtorek, 22 października – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie „TOTUS TUUS”.